Rozmazany wydruk w drukarce laserowej

Częstym problemem przy eksploatacji drukarek laserowych jest rozmazany wydruk lub wydruk, który można zetrzeć palcem. Problem najczęściej pojawia się w czarno-białych drukarkach HP, choć nie tylko.

Na początek zalecamy wymianę tonera. W drukarce czarnej jest tylko jeden wkład z tonerem i to ten należy wymienić. W drukarce kolorowej są zwykle cztery wkłady z tonerami. Należy wymienić ten kolor, w jakim wydruk jest rozmazany.

W niektórych drukarkach osobnym modułem jest tzw. bęben światłoczuły (w innych zintegrowany jest we wkładzie z tonerem). Element ten ma za zadanie przeniesienie wydruku na kartkę, jednak wbrew pozorom rzadko powoduje problem, jaki jest tu opisany.

Jeśli powyższe czynności nie pomogą problem tkwi najprawdopodobniej w tzw. module wgrzewającym wydruk. Niestety w takim przypadku nie obejdzie się bez wizyty w serwisie.

Po przyjęciu drukarki nasi serwisanci stwierdzą, czy konieczna jest wymiana całego modułu wgrzewającego, czy wystarczy wymienić tylko jeden z wałków, które pracują w tym module, co pozwoli znacząco ograniczyć koszty naprawy.

W każdym przypadku cenę naprawy określimy przed naprawą, a samą usługę wykonamy dopiero po akceptacji przez zlecającego.