Regularny serwis upsów jest rzeczą niebagatelną. Kraków, póki co, nie ma problemów z zasilaniem, mimo to zabezpieczenie skutecznego zasilania za pomocą zasilaczy awaryjnych – upsów jest koniecznością. Są one w stanie ograniczyć konsekwencje np. nagłych awarii sieci zasilającej.

Nadążając za potrzebami rynku od wielu lat prowadzimy serwis upsów w Krakowie i całej Małopolsce.

serwis upsówObsługujemy wszystkie typy upsów różnych producentów począwszy od najmniejszych 250-300 VA zapewniających podtrzymanie jednego komputera, aż do UPS-ów przemysłowych powyżej 5 KVA, których zadaniem jest awaryjne zasilenie serwerowni lub całego piętra budynku administracyjnego.

wymiana akumulatorów w upsachKażdy UPS po upływie 3-5 lat eksploatacji wymaga serwisu polegającego na wymianie akumulatorów i ponownej kalibracji parametrów pracy. Pierwszymi objawami, które wskazują na konieczność kontaktu z serwisem są zaniżone czasy podtrzymania napięcia w trybie awaryjnym.  W przypadku dużego spadku pojemności akumulatorów w krańcowych przypadkach zasilacza nie można załączyć.

Po wymianie akumulatorów każdy UPS jest kalibrowany za pomocą specjalistycznego sprzętu i oprogramowania serwisowego. Zapewnia to optymalne warunki pracy zasilacza i ładowania akumulatorów.

kalibracja upsa APC

Dzięki szkoleniom odbytym w dziale technicznym firmy APC – światowego lidera w produkcji zasilaczy UPS, potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami, gwarantujemy w pełni fachowe podejście do każdej naprawy. Serwis UPS-ów wykonujemy zazwyczaj w ciągu jednego dnia w siedzibie naszego serwisu. W razie konieczności zapewniamy transport UPS-ów do serwisu oraz odwiezienie ich i zainstalowanie po naprawie u Klienta. W przypadku urządzeń o mocy pow. 5KVA istnieje możliwość wykonania obsługi serwisowej w miejscu pracy sprzętu.

Koszt wymiany akumulatorów waha się już od 99 zł netto w przypadku najpopularniejszych zasilaczy 400-500 VA i mniejszych. Cenę usługi zazwyczaj jesteśmy w stanie oszacować już podczas rozmowy telefonicznej. Zachęcamy do kontaktu.

Na wszystkie naprawy udzielamy 3-miesięcznej gwarancji, a na wymienione akumulatory gwarancji 12-miesięcznej.