Masz problemy z jakością wydruku na swojej drukarce? Pobierz poniższy test drukarki PDF i wydrukuj na swoim urządzeniu. Otrzymasz pełną informację, który z kolorów jest źle drukowany, co wpływa na jakość całego wydruku.

Wydruki testowe dla drukarek atramentowych i laserowych.

test drukarki CMYKTest drukarki pdf do sprawdzenia poprawności wydruku podstawowych kolorów: Czarnego, Żółtego, Magenty i Cyjanowego.

Link: test-cmyk.pdf

test drukarki CMYKRGBTest drukarki pdf do sprawdzenia poprawności wydruku podstawowych kolorów i kolorów pochodnych: Czarnego, Żółtego, Magenty, Cyjanowego, Czerwonego, Zielonego i Niebieskiego.

Link: test-cmykrgb.pdf

wydruk testowy CZARNYTest drukarki pdf do sprawdzenia jakości (poprawnego krycia) na całej powierzchni strony w czarnych drukarkach laserowych.
(Uwaga, test zużywa dużą ilość tonera, równą ok. 20 standardowym stronom wydruku.)

Link: test-czarny.pdf

wydruk testowy SZARYTest drukarki pdf do sprawdzenia braku wad wydruku (pionowe lub poziome pasy lub odciski rolek) w czarnych drukarkach laserowych.

Link: test-szary.pdf

Większość drukarek drukuje atramentami lub tonerami w czterech kolorach podstawowych: czarnym, żółtym, magentowym i cyjanowym. Dlatego też z tych kolorów powstają wszystkie inne barwy.

Odcienie kolorów mogą różnić się w zależności od rodzaju zastosowanego atramentu.

Zły wydruk określonego koloru może być spowodowany:

w drukarce atramentowej – brakiem atramentu w tym kolorze, złą jakością atramentu, uszkodzeniem lub zatkaniem głowicy drukującej.

w drukarce laserowej – brakiem tonera w tym kolorze, uszkodzeniem zespołu przenoszenia wydruku, uszkodzeniem lub zabrudzeniem lasera.

Ostatnie dwa testy pozwalają na zdiagnozowanie wad wydruku w czarnych drukarkach laserowych (lub laserowych drukarkach kolorowych, w kolorze czarnym). Do najczęstszych usterek należą zużyte wałki lub rolki transportujące, co daje objaw w postaci niedodrukowanych pionowych lub poziomych pasów na wydruku.

Przyczyny usterek mogą być również poważniejsze, np.uszkodzenie modułu elektronicznego drukarki, ale są one stosunkowo rzadko występujące. Dlatego, w celu dokładniejszej diagnozy prosimy o kontakt z serwisem.

Na stronie serwis drukarek jest możliwość sprawdzenia, czy Państwa model drukarki obsługujemy w naszym serwisie.